Elektryczny Seven z Holandii
Firma Evisol zajmuje się hybrydowym i elektrycznym napędem łodzi i samochodów. Projekt o nazwie Thorr to rozgrzewka przed zaprojektowaniem całego samochodu.
Elektryczny Seven wyposażono w silnik Siemensa, który czerpie energię z akumulatorów litowo-polimerowych. Samochód ma tylko to, co niezbędne do jazdy i dzięki temu waży jedynie 755 kg - a ponieważ akumulatory ważą 280 kg, trzeba uznać owo odchudzanie za dość skuteczne. Nie ma tu żadnych technicznych nowinek i luksusu. Jest po prostu kierownica i cztery 15-calowe koła (nałożono na nie opony o wymiarach 195/50).
Możliwości silnika pozwalają na uzyskanie mocy od 91 do 272 KM. Producent podaje, że autonomia jazdy, w zależności od rozwijanej szybkości, wynosi od 140 do 230 km.
Źródło: autokrata.pl
