Memoriał Edwarda Jancarza 09.03.2017

Memoriał Edwarda Jancarza 09.03.2017

Szukacie pomysłu na spędzenie niedzieli 9 kwietnia 2017 roku? Mamy dla was propozycję, która z pewnością wam się spodoba. Tego dnia odbywa się bowiem już XIV Memoriał Edwarda Jancarza. Ta impreza jest doskonałym pomysłem spędzenia czasu z przyjaciółmi a nawet rodziną, gdy podziela zainteresowanie żużlem.

Gdzie dokładnie odbywa się impreza?

Standardowo, już od lat na Stadionie imienia Edwarda Jancarza. Nie ma więc żadnego problemu z trafieniem. Stadion znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Kwiatowej 55. Jest to województwo lubuskie. Termin imprezy to 9 kwietnia 2017 roku o godzinie 16:30.

Koszty związane z imprezą

Każdy z organizowanych Memoriałów Edwarda Jancarza miał jakiś cel, w tym roku jest to ufundowanie pomnika Edmunda Migosia. Bilety normalne kosztują 30 zł, zaś ulgowy 25 zł, bilet karnetowy 20 zł. Z każdego biletu 5 zł organizatorzy przekazują na wspomniany pomnik Edmunda Migosia. Organizatorem jest jak zwykle Stal Gorzów.

Jakie atrakcje w zamian za bilet?

Żaden z zagorzałych fanów żużla nie potrzebuje odpowiedzi na to pytanie ale i tak napiszemy. W zawodach biorą udział znani i lubiani zawodnicy min. zwycięzca poprzedniego Memoriału, Patryk Dydek. W tym roku będzie zmagał się z wieloma doskonałymi zawodnikami i z pewnością walka o zwycięstwo będzie zaciekła.

Zapach palonej gumy, zmagania na torze, dźwięk silników, czy może być coś piękniejszego? Warto dodać, że jeżeli wierzyć meteorologom to pogoda w tym roku dopisze. Ma być ciepło i słonecznie co tylko dodatkowo uatrakcyjni imprezę, która z powodzeniem może stać się okazją do spotkania na trybunach ze znajomymi, przyjaciółmi czy bliskimi. Czy miłośnik żużla może marzyć o ciekawszym spędzeniu niedzielnego popołudnia?

Kim był Edward Jancarz?

Warto przy okazji Memoriału przypomnieć sobie kim był Edward Jancarz. Ten urodzony 20 sierpnia w 1946 roku w Gorzowie Wielkopolskim zawodnik żużlowy, a później również trener( przez krótki czas nawet kadry narodowej), był wielokrotnie reprezentantem Polski, został drużynowym mistrzem świata, na co dzień był związany z klubem Stal Gorzów Wielkopolski. W Polskich zawodach wielokrotnie stawał na podium, dwukrotnie zdobywając tytuł mistrzowski. Zmarł 11 stycznia 1992 tragicznie, ugodzony nożem przez drugą żonę w czasie kłótni. Jest on pierwszym w historii żużlowcem na świecie, któremu postawiono pomnik. Jego imieniem nazwano również stadiom oraz jedną z Gorzowskich ulic. Memoriały organizowane cyklicznie są doskonałą okazją dla zawodników do sprawdzenia się przed rozpoczęciem sezonu. To ostatni test sprawności sprzętu i własnej formy przed ważnymi zawodami. Najważniejszy jest jednak szczytny cel przyświecający każdej z imprez.

Dlaczego warto wybrać się na ta imprezę?

Nie tylko dla sportowców jest to doskonała okazja na rozpoczęcie sezonu. Również kibice mogą się rozruszać po zimie i nabrać smaka na ważniejsze imprezy żużlowe. Memoriał Edwarda Jancarza to doskonałe preludium do emocji jakie związane są z ważniejszymi imprezami sportowymi, zawodami, które odbywają się w ramach mistrzostw kraju.

Do zobaczenia na stadionie!

Widzimy się zatem 9 kwietnia 2017 roku, w niedzielę o godzinie 16:30 na stadionie Sali Gorzów na imprezie poświęconej pamięci Edwarda Jancarza. Pamiętać trzeba, że część dochodu przeznaczona jest na budowę pomnika Edmunda Migosia. Stadion im. Edwarda Jancarza znajduje się przy ulicy Kwiatowej 55 w Gorzowie Wielkopolskim. Z trafieniem nikt nie powinien mieć problemu!