Biedrusko Rally 22.04.2017 – Auto Tuning Świat

Sezon w pełni, warto więc zainteresować się, gdzie i kiedy organizowane są ciekawe imprezy. Fanów czterech kółek z pewnością zainteresuje rajd aut terenowych 4×4. X edycja rajdu Biedrusko Rally odbędzie się już 22 kwietnia 2017 roku, tj. sobota a start przewidziany jest na godzinę 9 rano. Start rajdu odbędzie się na terenie poligonu w Biedrusku a sama przewidziana trasa ma 90 km.

Chętni mogą wystartować w kilku klasach : Turystycznej, Wyczynowej, Wyczynowej Extra, Extra Mechanik, Extra Elektryk, Quad, Cross Country. Atrakcji więc nie zabraknie a poziom adrenaliny będzie naprawdę wysoki!

Program imprezy jest następujący :

Baza rajdu będzie utworzona w okolicach Obornik Wielkopolskich. Biuro rajdu będzie czynne od godziny 7:30. Odprawa o 9 rano, po przyjęciu wszystkich załóg planowany jest przedstart. Właściwy start rajdu rano z poligonu w Biedrusku. Zawodnicy startujący w klasach turystycznej oraz wyczynowej otrzymają pieczątki, startujący w innych klasach- oesy. Limit czasowy to 8 godzin co oznacza, że zdanie kart startowych musi nastąpić do godziny 18:30. O godzinie 20 planowana jest kolacja dla wszystkich uczestników rajdu a następnie impreza integracyjna oraz oczywiście ceremonia uhonorowania zwycięzców. Czy jest coś przyjemniejszego niż wieczór w gronie osób o podobnych zainteresowaniach i pasjach?!

Koszty związane z uczestnictwem w rajdzie

Nie jest to oczywiście impreza charytatywna więc trzeba liczyć się z pewnymi opłatami i kosztami za wzięcie w niej udziału. Wpisowe uiścić trzeba do 13 kwietnia 2017 roku, do północy. Wysokość wpisowego uzależniona jest od rodzaju pojazdu. Załogi samochodów terenowych muszą więc wnieść wpisowe 350 zł od załogi, czyli kierowca i pilot, kierowcy Quadów muszą zapłacić 200 zł. Przedpłata wynosi 150 zł. Formularze zgłoszeniowe znaleźć można na stronie rajdu w internecie należy je wypełnić i przesłać nie później niż przed północą 13 kwietnia 2017 roku.

Noclegi

Rajd jest jednodniową imprezą jednak jeśli macie przybyć z daleka, warto odpowiednio wcześnie zapewnić sobie nocleg z piątku na sobotę a następnie z soboty na niedziele. Noclegi uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie, ale nie powinno być z tym problemu, jeśli pomyślicie o tym odpowiednio wcześnie. Posiadając dobry namiot, śpiwór i karimatę z pewnością zapewnisz sobie wygodne miejsce wypoczynku nawet w ostatniej chwili, oczywiście pod warunkiem, że lubisz spartańskie warunki!

Jak upewnić się, że jest się uczestnikiem rajdu?

Zgłoszenia i przedpłaty są rejestrowane. W chwili, kiedy organizator otrzyma potwierdzenie wpłaty, umieszcza zawodnika lub załogę na liście publikowanej na stronie rajdu w internecie. Warunkiem uczestnictwa jest nie tylko wpłata wpisowego ale również zatwierdzenie regulaminu rajdu.

To już po raz X jest organizowany rajd Biedrusko Rally co tylko potwierdza, że impreza każdego roku przyciąga wielu miłośników jazdy ekstremalnej na czterech kołach. Jeżeli więc nie masz jeszcze planów na weekend, a szczególnie sobotę 22 kwietnia koniecznie pobierz formularz zgłoszeniowy! Pogoda przez cały kwiecień ma być przyjazna spędzaniu czasu na zewnątrz, warto więc to wykorzystać. Najważniejsze są jednak emocje, jakie stoją za uczestnictwem w takiej imprezie. Każdy kierowca ma tu okazje się sprawdzić w trudnych warunkach. Nie mniej odpowiedzialna jest rola pilota, który przecież odpowiada za trzymanie się w trasie, odpowiednio wczesne ostrzeganie przed czyhającymi na pojazd przeszkodami.

Do zobaczenia na starcie rajdu 22 kwietnia!!!

Wydarzenia, Wyścigi