RED DEVIL RULEZ – Auto Tuning Świat

Jestem fanem czerwieni, mieszkam w Krakowie i mam malucha. Nazywam się Rafał, mam 20 lat. Malucha, prosto z salonu, kupili mi rodzice w 1998 r., co nie wydawało mi się najlepszym rozwiązaniem, a do miłośników „kaszlaków” nie należałem. Jak już kupili, to trzeba było brać! Tak więc, przez pierwszy miesiąc jeździłem maluchem czystej serii. Wiedziałem, że coś jest nie tak, więc wziąłem się do roboty…

Swoje przeróbki zacząłem od wydechu, kupiłem tłumik Michael Wupex z dwiema końcówkami. Jednak według mnie brzmienie wydechu nie było wystarczająco donośne, więc wyciągnąłem wnętrzności oraz przespawałem końcówki na większej średnicy. Później to już poszło z górki. Silnik ma splanowaną głowicę o 2 mm, stoczone koło zamachowe o 50{1478a0065dd2f5864f8ffd15dc804ec458fcdc3bd179a3c06b77c1036f1fe948}, poprawiony gaźnik, świece NGK oraz zamontowany magnetyzer Maksor Sport. Seryjną skrzynię zastąpiła krótka skrzynia (biegi 2, 3 i 4) z firmy Kałuża Motorsport, teraz auto przyspiesza do setki w 25 s.
Zawieszenie
Przeróbki w układzie jezdnym to prosty resor z przodu oraz twardsze sprężyny z tyły, na twardsze wymieniono także amortyzatory firmy Bilestin. Seryjne 12-calowe kółeczka zastąpiłem alufelgami od BMW E30 5,5/13 z oponami 155/65. Również hamulce zostały poprawione – seryjne szczęki zastąpiłem szczękami firmy Ferodo Racing.

Tuning zewnętrzny

Samochód zdobi naklejka-szachownica z napisem FIAT, napis na tylnej szybie RED DEVIL oraz przedni spojler – wszystko własnego projektu i konstrukcji, a także brewki na lampach, białe kierunkowskazy i białe klosze lamp tylnych. Z tyłu rejestracja powędrowała na zderzak a pod autem znalazły się dwa neony firmy Folia Tec. Jeden w kolorze niebieskim a drugi w czerwonym.

Upiększanie wnętrza

Seryjne „krzesełka” zastąpiłem kubełkami firmy Bimarco, kierownicę zamieniłem na sportową. Deska rozdzielcza również przeszła mały lifting, obrotomierz zamontowałem w desce po prawej stronie, a tarcze zegarów wymieniłem na białe z firmy White System z Krakowa. Są podświetlone na czerwono. Oprócz tego klasyczne gumowe wycieraczki zamieniłem na ryflowane dywaniki, a pozostałym ryfelkiem obiłem drzwi. Gałka zmiany biegów koloru czerwonego jest wyrobem firmy Jacky.

Audio

Radio Sony XR 5890RDS oraz dwa głośniki Magnat oraz tweetery Sony + wzmacniacz Magnata 2X100.
Jednym słowem: RED DEVIL RULEZ!!!

Całkowity koszt przeróbek to ok 3500 PLN + dużo własnej pracy ( dla mnie auto jest bezcenne, a to jeszcze nie koniec)

Artykuł przytoczony z archiwum internetu ze względu na wysoką wartość merytoryczną. Jeśli uważasz,że nie powinno się to tutaj znaleźć napisz do nas

Audio, Ciekawostki, Dla koneserów, Marki Aut, Porady praktyczne, Tuning