III Ogólnopolskie Spotkanie Mercedesowiczów – Rychwałd 1-03.09 – Auto Tuning Świat

Jeżeli zaliczasz się do grona posiadaczy samochodów marki Mercedes, z pewnością zainteresuje się informacja, że oto organizowane jest III Ogólnopolskie Spotkanie Mercedesewiczów – pod nazwą MercedesFest!

Spotkanie organizowane jest w Dworze Rychwałd w miejscowości Rychwałd przy ul. Spacerowej 1. Jest to województwo śląskie. Dlaczego właśnie tam? Bo właśnie w tym miejscu Mercedesy wyglądają najlepiej. Dwór na Żywiecczyźnie ma ogromne parkingi, panuje tam cisza, spokój, teren (4h przestrzeni) wokoło jest ogrodzony, znajduje się tam park, korty tenisowe, a wewnątrz budynku spa, siłownia. Dodatkową atrakcją jest oczywiście XIX wieczna architektura.

Spotkanie, jak co roku zresztą, będzie odbywać się według utartego schematu. Skupiamy się nie tylko na wypoczynku ale również na rekreacji. Będzie więc rajd turystyczny, konkursy, loterie, zabawy, imprezy, aukcja charytatywna. Będzie więc możliwość bardziej aktywnego wypoczynku oraz integracji z innymi osobami o podobnych pasjach. Oczywiście, jak każdego roku wsparcie otrzyma Warsztat Terapii Zajęciowej przy SOSW w  Żywcu, a to w ramach wspominanej już aukcji charytatywnej. W koszt zlotu wliczona jest dodatkowa darowizna 10 zł ( od każdego zgłoszenia), która przeznaczona zostanie na WTZ.

Na Zlocie mile widziani są posiadacze wszelkich klas au marki Mercedes, zarówno tych nowszych, jak również tych starszych. Liczy się bowiem pasja.

Zlot odbędzie się w pierwszy weekend września. Rozpoczynamy więc 1 piątek 1 września a kończymy w niedziele 3 września. Koszt zlotu to 400 zł za osobę, dla stałych bywalców oraz 410 zł dla osób, które pojawią się na zlocie po raz pierwszy. Dzieci do lat 4 goszczą na zlocie za darmo, zaś dzieci między 5 a 16 rokiem życia 300 zł za osobę.

Jaki plan zlotu przewidują organizatorzy?

Powitanie załóg nastąpi w piątek (1 września) od godziny 13:00 do 15:30. Miedzy 15:30 a 16 :00 przewidziana jest zbiórka na parkingu a następnie wyjazd do Muzeum Browaru w Żywcu. Zwiedzanie muzeum do 17:30 a następnie przejazd kolumną z powrotem do Rychwałdu. Od godziny 18:30 trwać będzie Góralska Biesiada w Dworskiej Altanie.

Sobota rozpocznie się śniadaniem wydawanym od 7:30 do 9:00. Następnie od 9:00 do 9:30 zbiórka na parkingu i przygotowanie do rajdu turystycznego w ramach rajdu przewidziane jest zwiedzanie, warsztaty regionalne, obiad, pokaz OSP, poczęstunek od cukierni „Szarotka”, odwiedziny w parku linowym. Między 17:20 a 18:00 nastąpi Turniej Strzelecki. A od godziny 19:30 MercedesFest czyli główna impreza zlotu, muzykę zapewni DJ Wojtek.

W niedziele 3 września od godziny 7:30 do 10:30 śniadanie  a później integrujemy się z innymi pasjonatami marki, nastąpi przegląd maszyn, no i niestety przygotowania do wyjazdu.

W cenie biletów zagwarantowane są dwa noclegi, pełne wyżywienie, atrakcje turystyczne i inne atrakcje planowane w ramach zlotu,  wieczorne imprezy, wkalkulowana jest równie darowizna na rzecz WTZ Żywiec. Jeśli komuś mało, zawsze może zamówić dodatkowy posiłek w Dworskiej Restauracji lub Pizzerii, może również przedłużyć swój pobyt ale to już organizuje we własnym zakresie.

Dlaczego warto? Piękna okolica, bajkowy hotel no i możliwość spotkania z osobami o podobnych pasjach. Jeżeli więc posiadasz auto marki Mercedes i jest ono dla ciebie bardzo ważne, chcesz się nim pochwalić lub po prostu chcesz zabrać rodzinę na bajkowy weekend, koniecznie zgłoś się do organizatorów już teraz i zamów sobie wjazd na imprezę.

Pamiętajcie, spotykamy się 1 września, w piątek, w pięknym dworze na Śląsku!

Dla koneserów, Marki Aut, Wydarzenia